Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kada sodinti ridikėlius į atvirą dirvą pagal 2024 m. Mėnulio kalendorių?

kada sodinti ridikėlius pagal 2024 m. Mėnulio kalendorių

Kada geriau sėti ridikėlius 2024 m., kaip tai geriau daryti.

Ridikėliai auga greitai, praėjus tiesiog mėnesiui po sėjos jau galima nuimti derlių. Be to, tai šalčiui atspari kultūra, sėklos dygsta esant 2 - 3 °C dirvos temperatūrai, daigai pakenčia šalčius iki -2 - 3 °C. Ridikėliai turi tokį ribojantį veiksnį kaip dienos šviesos trukmė. Jei nepakanka šviesos, augalai pradeda žydėti, o šakniavaisiai arba nesusiformuoja, arba, jei susiformuoja, tai labai maži ir neskanūs.

Priklausomai nuo veislės, ridikėlius sodinkite atvirame grunte. Gali būti ankstyvieji, vidutinio ankstyvumo, vėlyvieji, žieminiai ir žieminiai.

  • Ankstyvosios veislės sodinamos, kai tik žemė įšyla iki +2 laipsnių. Paprastai tai būna kovo, balandžio mėnesį. Oras turėtų sušilti iki 15-18 laipsnių.
  • Vidutinio ankstyvumo veislės sodinamos birželio pradžioje ir reikalauja ypatingo požiūrio, nes esant ilgam šviesiam paros metui kultūra greitai pereina į veisimosi režimą.
  • Vėlyvosios veislės sodinamos rugpjūtį arba rugsėjį, priklausomai nuo vietos klimato sąlygų.
  • Ridikėliai "po žiemos" sodinami taip, kad kultūra pradėtų dygti su pirmąja šiluma. Tuo tikslu sėklos sėjamos lapkričio mėnesį prieš šalnas, jei yra įsitikinimas, kad atšilimas neįvyks ir ridikėliai nepradės dygti. Tokia kultūra pasirodo anksčiau nei visos pavasarinės veislės ir duoda didelius, sultingus vaisius.

Pavasarinius ridikėlius galima sėti visą pavasarį, pradedant kovo mėnesiu ir baigiant birželio mėnesiu.

Kada sėti ridikėlius pagal Mėnulio kalendorių 2024 m. kovo mėn.

Palankios dienos ridikėliams sėti kovo mėnesį yra šios: 1, 5-7, 12-13, 15-16, 18-21, 23-25, 27-29.

Kur ir kaip sėti ridikėlius

Ridikėliams auginti geriausiai tinka priemolio dirva. Ridikėliai auga ir smėlingoje dirvoje, tačiau juos reikia dažnai laistyti.

Šakniavaisinė daržovė geriau auga aukštose lysvėse, todėl iš rudens geriau paruošti daugiau kaip 20 cm aukščio vietą.

Prieš sodinant būtina iškasti lysvę, sutrupinti žemės grumstus ir patręšti pertręštomis trąšomis. Jei lysvė paruošta nuo rudens, prieš sėją tereikia ją išpurenti iki 5 cm gylio ir gausiai palaistyti.

Pavasarį, kaip ir rudenį, ridikėlius reikia sodinti taip, kad saulė juos apšviestų bent pirmoje dienos pusėje. Birželį, priešingai, reikia pasirūpinti, kad pusę dienos ridikėliai būtų pavėsyje. Svarbu, kad lysvė būtų nuo vėjo apsaugotoje vietoje.

Pagrindinė sėjomainos taisyklė - nesodinti vienos šeimos augalų vienas po kito, kad nebūtų paveldimi kenkėjai ir ligos. Ridikėliai priklauso kryžmažiedžių šeimai. Jai taip pat priklauso kopūstai, ropės, ropės, griežčiai ir garstyčios. Visi šie augalai toje pačioje vietoje sėjami kas 3-4 metus.

Ridikėliai gerai auga po agurkų, moliūgų, pomidorų, bulvių, cukinijų ir žirnių. Kaimynais rinkitės česnakus, svogūnus, špinatus, ankštines daržoves, morkas, pomidorus ir agurkus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
24.03.2023 laikas 08:40 8 daržovės, kurias galite nusipirkti vieną kartą ir auginti amžinai
Pabandykite namuose pasistatyti šį mažą šiltnamį - jis kasdien suteiks jums energijos suteikiančių vitaminų

Skaityti daugiau

18.11.2022 laikas 08:04 Kaip gauti pinigų už ūkininkaujant sukauptą anglį?
Vilnius. Įvairiose pasaulio šalyse funkcionuoja savanoriškos anglies rinkos, iš kurių uždirba ir žemdirbiai. Kada Lietuvos žemdirbiai galės gauti pajamų už sukauptą anglį?

Skaityti daugiau

30.03.2022 laikas 11:21 Pavasarinis tręšimas: ką rinktis?
Jei augalai skursta, gero derliaus nelaukite. Norint gauti – reikia ir duoti. Po žiemos atsigaunantys ir vegetuoti pradedantys augalai bus stipresni ir gyvybingesni, jeigu papildysite reikalingomis maisto medžiagomis. Svarbu nesuklysti ir nepersistengti. Užauginsite sveiką derlių, jei išlaikysite pu...

Skaityti daugiau

21.05.2023 laikas 19:41 Agurkų laistymas, kad jie augtų kaip ant mielių: patyrusio sodininko paslaptis
Gerą agurkų derlių galima užauginti tik tinkamai prižiūrint. Svarbu nepraleisti nė vieno vystymosi etapo. Tinkamas daigų sodinimas ir laistymas ypač svarbus pradžioje.

Skaityti daugiau

24.09.2023 laikas 10:33 Gamtoje niekas nenaikina nukritusių lapų, bet ką su jais daro sodininkai?
Pasaulyje nėra nieko tobulesnio už mus supantį pasaulį. Čia nėra nieko nereikalingo, kiekvienas žolės stiebelis, kiekvienas lapas ir net, kaip bebūtų keista, augalų ligos atlieka savo vaidmenį šiame sudėtingame gamtos mechanizme....

Skaityti daugiau